Поліція розкриває 30% справ про кібершахрайство,

клименко,ігор

Працівники поліції розкривають близько 30% випадків кібершахрайств .

"Що стосується взагалі кібершахрайства – це окрема тема, з якою ми стикаємось. На сьогоднішній день на 60% збільшено кількість злочинів по відношенню до наших громадян. Ми працюємо зараз з Нацбанком України, щоб мінімізувати втрати людини, якщо вона все ж таки потрапила на гачок", – повідомив міністр внутрішніх справ Ігор Клименко в інтерв’ю РБК-Україна.

Він додав, що сьогодні поліція працює над створенням центру при кіберполіції, який буде займатися здебільшого саме шахрайськими діями на території України.

"Я думаю, десь у серпні-вересні ми зможемо його вже відкрити. Цей центр буде швидко реагувати на ті виклики і проблеми, які будуть в суспільстві, щоб мінімізувати вплив шахраїв. Вони, до речі, не тільки в Україні, вони і за межами нашої держави знаходяться, і не тільки в РФ, а й в європейських країнах", – пояснив Клименко.

У цьому питанні, за його словами, дуже важлива співпраця з Європолом, з європейськими колегами, з міністерствами внутрішніх справ, з працівниками кіберполіції інших країн для того, щоб мати інформацію і дуже швидко розкривати злочини.

Як повідомив Клименко, поліція на сьогодні розкриває приблизно 30% кібершахрайств.

"Але ми, в першу чергу, закриваємо джерела, центри, закриваємо взагалі їм доступ до роботи з Україною. Це стосується і серверного обладнання, і "роботи" в місцях позбавлення волі і не тільки на вільних територіях, але й на тимчасово окупованих територіях. Але ми маємо розуміти, що це кіберпростір, людей не можна зловити фізично, бо вони за кордоном", – зазначив Клименко.

Однак поліція працює з іноземними колегами.

"Ми з кожним таким шахраєм виходимо на зв’язок і починаємо місяць-півтора спілкуватись, тому що треба вирахувати, скільки є серверів. У нас працює команда висококласних спеціалістів, які працюють саме з кіберзлочинами", – розказав Клименко.